Kinetik Kum Tüm Renkler

Kinetik Kum Tüm Renkler

Ürün Kodu
KKUM-09
 

Hızlı
Gönderi
+ -

"KÜÇÜKLER İÇİN OYUNCAK, BÜYÜKLER İÇİN EĞLENCE"
"SAHİLDE KUM KEYFİ ARTIK EVİNİZDE"
Kinetik Kumun Çocuklardaki Olumlu Etkileri:
%98 doğal kum ve % 2 polimerden oluşan Kinetik Kum; denizdeki ıslak kum hissini veren birbirine yapışan ama bulunduğu yüzey ile ele yapışmayan, sıkıştırıldığında hamur gibi davranan, serbest bırakıldığında dağılan, akıcı bir hal alan, mükemmel ve eğlenceli özel bir malzemedir.

Çocukların üretkenliğinin artırılmasında etkisi nedeniyle,  motor becerilerinin gelişimine önemli katkı sağlar. Kinetik Kum, fiziki olarak ellerin dolayısıyla parmakların gelişimine sağladığı katkı yanında fikir üretimi, üretilen fikrin uygulamaya geçirilmesi ve sonuçlandırması ile çocukların motor becerilerini, her deneme de bir üst seviyeye çıkaran bir araçtır. Motor gelişimi bir fikrin gerçekleştiğini ispat ederek, bir sonraki fikir ve neticelendirmeye yönlendirdiğinden, özellikle otizmli çocuklarda, otizm ile mücadelede önemli destek sağlar.

Çocuğa verilen birkaç kalıp ve Kinetik Kum ile şekil verme olgusu aşılandığında, dokunsal duyularının da gelişimine yardımcı olacaktır. Çünkü Kinetik Kum sıkıştırılıp bırakıldıkça, çocuğun vücudunda dokunsal olarak yatıştırıcı ve rahatlatıcı etki sağlayacaktır. Terapi uzmanları tarafından, sıkıştırmadan kaynaklanan basınç hissi, vücudun içyapısına katkı sağladığından, Kinetik Kum ile bir süre oynayan çocuklarda sakinleşme, daha derin ve yavaş nefes alma gibi etkilerin olduğu ve herhangi bir konuya daha iyi odaklandıkları tespit edilmiştir.

Ayrıca Kinetik Kum, çekingenlik (avoidant) gibi davranış bozukluğu bulunan çocukların karşılaştığı “dağınık oynama” gibi sorunlarla mücadelede de etkili olacaktır. Diğer taraftan çocukların okul öncesi eğitimlerinde çoklu-duyusal gelişimlerini artırmada kusursuz bir yardımcıdır. Yani çocukların parmaklarını veya küçük bir alet yardımıyla çizgi veya şekiller yaparak yazmaya giriş ön becerilerini geliştirirler. Yapılan araştırmalar yürüme başlangıcında ve okul öncesi çocuklarında somut semboller ile oynamanın yaratıcılıklarını geliştirdiğini göstermiştir. Bu yüzden Kinetik Kum ile değişik sembolik( hayvan, eşya ve kıyafet gibi)  şekillerin yapılması bunlar ile ilgili hikâye ve uygulamalarında, çocukların duyusal gelişimleri desteklenmiş olacak ve duyusal gelişimlerin artmasıyla çocuklar da konuşma yetilerinin ve sosyalleşmelerinin hızla geliştiği görülecektir.

Laboratuvar ve üretim AR-GE çalışmaları Vizyon Görsel tarafından yürütülen ve geliştirilen Vizyon Kinetik Kum ambalajından ilk çıkarıldığında sıkı ve tok bir yapıya sahipken, oynandıkça havalanacağından daha büyük bir hacme ve daha yumuşak bir yapıya kavuşacaktır. Tamamen doğal ve kimyasal madde içermeyen ürün, Avrupa Güvenlik Standartlarından EN 71-1,EN 71-2, EN 71 -3 sağlık standartlarına göre uygun olarak hazırlanmış ve onaylanmıştır. Ürün ile temas sırasında vücut ve deri üzerinde meydana gelebilecek herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İçerisinde sağlığa zararlı maddelerin oluşmaması için yüksek derecede ısı uygulanarak hazırlanmıştır. Aynı zamanda ürünün kendi doğal özeliği olan bütünlüğü sayesinde etrafa saçılmaz, kirli ve dağınık görünüm oluşturmaz. Ellerde ve oynanan kalıp materyallerinde parça ve tortu bırakmaz. Farklı renklerde olan Vizyon Görsel Kinetik Kum’un üretimi sırasında Avrupa Standartlarına uygun boyalar kullanılmıştır. Vizyon Görsel Kinetik Kum,7 farklı renkte ve farklı gramajlarda toptan ve perakende olarak güvenli bir şekilde satışa sunulmuştur.


Doç. Dr. Kezban BOSTAN / Üretim ve Proje Yöneticisi
Vizyon Görsel Ürünler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
 
Özellikler:
98% doğal kum ve 2% polimer
Sağlığa zararlı kimyasal madde içermez ve güvenlidir.
Dağılmaz, kirletmez.
Leke bırakmaz.
Glüten ve alerjen içermez.
Toksik madde içermez
Sadece kendine yapışır, elinize veya yüzeye yapışmaz.
Asla kurumaz.
3 yaş ve üzeri için uygundur.
%100 yerli üretimdir.

Kapıda Ödeme
Sadece Nakit Ödeme
İLGİLİ ÜRÜNLER
Ankara Yılbaşı
ankara etkinlikleri
ankara iftar
Istanbul Yılbaşı
teknede iftar
teknede iftar
Ankara Haber